• Materac M&K Foam Estrella Lux

Symbol: mkf_est_lux

Materac Estrella Lux to średnio miękki, elastyczny materac sprężynowy, polskiej produkcji. Skala twardości 2/5. Zawarte w nim sprężyny kieszeniowe zapewniają dobre podparcie dla kręgosłupa, a warstwa lateksu zwiększa jego elastyczność. Materac dostępny w kilku wersjach pokrowca, co wzbogaca go o dodatkowe właściwości.

Rozmiar Materaca
Pokrowiec
Strefy Twardości Materaca
1125.00
szt. Do przechowalni
Opinie:
brak ocen
Czas realizacji zamówienia: 2-3 tygodnie
Koszt wysyłki: 0
Przesyłka kurierska pobraniowa 0
Przesyłka kurierska 0
Dostępność: TOWAR NA ZAMÓWIENIE

ZNALAZŁEŚ TANIEJ? NEGOCJUJ! :)

Estrella Lux to materac o wysokości ok. 20 cm (w zależności od wybranego pokrowca). Wkład materaca wykonany jest ze sprężyn kieszeniowych z wysokogatunkowego drutu, w kieszeniach o średnicy 58 mm. Zastosowanie takich sprężyn sprawia, że materac stanowi dobre podparcia dla naszego ciała. Materac składa się również z 3 cm warstw lateksu, który cechuje się wysoką żywotnością, a sam materiał ma właściwości antygrzybiczne, antyroztoczowe i antybakteryjne, ponieważ w ogóle nie wchłania wilgoci. Zastosowany lateks jest również dodatkowo perforowany, czyli ma wydrążona pionowe kanaliki, które dodatkowo podnoszą przepływ powietrza wewnątrz wkładu. Z jednej strony zastosowano przekładkę tapicerską, która izoluje część piankową od sprężyn, wzmacnia konstrukcję materaca i wydłuża jego żywotność. Z drugiej strony użyto siatki tapicerskiej, która wzmacnia konstrukcję, a jednocześnie zapewnia dobry przepływ powietrza wewnątrz materaca, co ma wpływ na higienę użytkowania. Jest możliwość zdecydować czy mają być zastosowane sprężyny jednopolowe, czy siedmiopolowe, które są podzielone na strefy twardości, odpowiednie do poszczególnych części ciała. Większość pokrowców dla tego materaca można zdjąć i wyprać, co ułatwia zachowanie higieny i komfortu użytkowania.

- - - - -

CECHY MATERACA ESTRELLA LUX:

image

Środek i główna część wkładu materaca to sprężyna kieszeniowa, wykonana wysokogatunkowego drutu. Pracuje niezależnie i bezgłośnie. Zastosowanie takich sprężyn dobrze amortyzuje ciało w stanie spoczynku podpierając je punktowo, co korzystnie wpływa na wypoczynek. Średnica kieszeni to 58 mm. Na 1 m² przypada 255 sprężyn.

image

Z jednej strony sprężyn zastosowano przekładkę tapicerską, która ma za zadanie odizolować sprężyny od części materaca wykonanej z pianki. Dzięki temu materac jest bardziej wytrzymały. Przekładka tapicerska jest wyrobem włókienniczym, wykonanym częściowo z włókien naturalnych, a częściowo z syntetycznych.

image

U podstawy sprężyn znajduje się siatka tapicerska, która ma na celu odizolowanie oraz ochronę wewnętrznych warstw materaca, co ma wpływ na jego trwałość i wytrzymałość.Siatka zapewnia również lepszą wentylację powietrza wewnątrz materaca. 

image

Symetrycznie po obu zewnętrznych stronach wkładu zastosowano sprężysty lateks o dużej gęstości, który zapewnia odpowiednie podparcie dla kręgosłupa, a jednocześnie jest przyjemny i komfortowy. Lateks nie wchłania wilgoci, ale całkowicie ją odprowadza na zwenątrz, dlatego ma właściwości antygrzybiczne, antyroztoczowe i antybakteryjne. Dzięki temu zapewnia wysoki poziom higieny. Lateks jest również bardzo wytrzymałym materiałem, co zdecydowanie wpłynie na długość użytkowania materaca.

image

Gęstość lateksu - 65 kg / m³.

image

Klient może zdecydować również czy wybrać sprężyny jednopolowe (1P), czyli o jednakowej twardości na całej powierzchni materaca, czy sprężyny siedmiopolowe (7P), podzielone na siedem stref twardości, utrzymujące poszczególne części ciała w pozycji dopasowanej do budowy anatomicznej (głowę, kręgosłup piersiowy, lędźwie, miednicę, uda, łydki, stopy).

image

W materacu standardowo stosuje się uniwersalny, dwustronny pokrowiec Lato/Zima. Po stronie letniej zastosowano antyalergiczną owatę, która zapewnia lepszy przepływ powietrza, natomiast po stronie zimowej - naturalną, owczą wełnę, która pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę ciała w chłodniejsze, zimowe dni. W celu zmiany właściwości pokrowca, materac należy obracać góra-dół. Pokrowiec Lato/Zima jest pozbawiony możliwości zdjęcia i wyprania.

image

Materac można zamówić także w innym pokrowcu niż Lato/Zima. Pozostałe pokrowce materaca zostały wyposażone w zamek błyskawiczny, dzięki czemu można je zdjąć i wyprać w zalecanej temperaturze. Regularne pranie pomaga utrzymać estetykę i higienę użytkowanego materaca.

image

Wysokość ok. 20 cm.

image 

Materac polskiej produkcji.

- - - - -

ROZMIAR NIETYPOWY:

Materac można zamówić również w rozmiarze nietypowym np. 90x190 cm. Dla tego przykładu cena jak za 90x200 cm. Zamawiany rozmiar prosimy wpisać w komentarzu do zamówienia lub skontaktować się z obsługą sklepu.

- - - - -

WYBÓR POKROWCA:

UWAGA! Istnieje możliwość zamówienia materaca w pokrowcach spoza listy w karcie produktu. W celu zamówienia prosimy o kontakt z obsługą sklepu. Cennik pozostałych pokrowców znajduje się poniżej:

 POKROWIEC 
 80x200 
 90x200 
 100x200 
 120x200 
 140x200 
 160x200 
 180x200 
 200x200 

Alergik

1050 1125 1225
1550
1725
2000
2225
2500

Lato/Zima

 Cotton Natural 
1400 1525 1675 2075 2300 2625 3000 3400
Ocean
Oasis
Balance
 1575
1675 1800 2200 2400 2725 3050 3400
Nordic
Outlast®

- - - - -

SPECYFIKACJE POKROWCÓW: Specyfikacje wszystkich dostępnych pokrowców są zawarte na stronie informacyjnej: POKROWCE.